דירות נופש בצפת הם חלום של ממש עבור אחדים. דירות נופש בצפת משלבות את הפאר והנוחות של מגורים בתוך דירת יוקרה מפנקת, ברמה גבוהה לא פחות מכל דירת יוקרה באיזור המרכז עם מספר יתרונות משמעותיים. ראשית, הנוף הנשקף מבעד לחלון של דירות נופש בצפת יהיה כמעט תמיד מרשים יותר מנוף שנשקף מבעד לחלון של דירות יוקרה באיזור המרכז. לרוב, הנוף היפה ביותר מבעד לחלון של דירות במרכז ובמיוחד בתל אביב יהיה הנוף של הים. מבעד לחלון של דירות נופש בצפת ניתן לא פעם לחזות בנוף ירוק, הכל תלוי במיקומה של הדירה. מעבר לכך, כמובן שישנם יתרונות נוספים מלבד הנוף המהמם במגורים בתוך דירות יוקרה בצפון.
 
בעלי דירות יוקרה בצפון, וגם דירות שאינן דירות יוקרה נהנים מאלמנטים נוספים של מגורים בצפון הארץ. לא פעם מגורים בתוך דירות נופש בצפת מאפשרים לדיירים להנות משקט שמופרע רק על ידי ציוצי ציפורים, געיית פרות, צהלת סוסים וקולות טבע אחרים. בניגוד למגורים במקומות סואנים אין צפירות של מכוניות, פקקים אין סופיים, המוני אנשים וכן הלאה. אין ספק שמגורים בתוך דירות נופש בצפת יכול לעתים להדמות למגורים בתוך שכונה ציורית באירופה. באיזור המרכז לעתים יש בעיה של זיהום אויר שיכול להוות סכנה של ממש. ישנם מקומות רבים בצפון בהם זיהום האויר הינו נמוך יותר והאויר לנשימה הינו צלול יותר.
 
דירות נופש בצפת כאמור אינן שונות מאיכותן מדירות יוקרה במרכז הארץ. לעתים דירות יוקרה אלה יהיו זולות יותר אך גם זה לא בהכרח. מי שהפרוטה מצויה בכיסו וביכולתו לרכוש דירות נופש בצפת לא פעם ייעשה זאת לא בגלל המחיר אלא בשל העובדה שהמגורים בצפון קוסמים לו. ועל כן ניתן לראות לא מעט אנשים אשר נהנים מאוד לאחר רכישה של דירות יוקרה בצפון.