חדרי אירוח בצפון, אשר נהוג לקרוא להם פעמים רבות צימרים - מילה הנגזרת מהשפה הגרמנית, מושכים אליהם מטיילים רבים. אנשים רבים שמתגוררים באזור מרכז הארץ ודרומה רואים את צפון המדינה כ"ריאה" ירוקה ומקום אידיאלי לנפוש בו. חדרי אירוח בצפון מאפשרים הזמנות נהדרת לנופש באוירה רגועה ואחרת, וכל זאת מבלי לטוס לחו"ל ובמחירים שווים לכל כיס. באביב ובחגים שונים בהם מזג האויר נאה יש ביקוש רב יותר עבור חדרי אירוח בצפון, ואכן ישנם תאריכים אשר מרבית חדרי האירוח מלאים עד אפס מקום. איכותם של חדרי אירוח בצפון הינה גבוה מאוד.

חדרי אירוח בצפון הינם מקום אידיאלי  בו אפשר לשפר את הזוגיות ולהכניס מעט רומנטיקה אל תוך החיים הזוגיים. חדרי אירוח בצפון לא פעם נותנים הזדמנות "לגנוב" נופש קצר בסוף השבוע ולשפר פלאים הן את מצב הרוח והן את המצב הזוגי. חדרי אירוח בצפון לא פעם מציעים ארוחות בוקר מפנקות, לעתים במחיר של החדר עצמו. איזור הצפון כולו מתהדר בנופים מהממים ולכן נופש בתוך חדרי אירוח בצפון מאפשר הזדמנות פז להתנתק מההמולה ומהשאון של חיי העיר שהם מנת חלקו של כל מי שגר במרכז הארץ.

חדרי אירוח בצפון יכולים להוות מתנה נהדרת עבור יום נישואין או יום הולדת. נופש בחדרי אירוח יכול להיות אידיאלי גם בתור מתנה שמטרתה היא לרגש את בן או בת הזוג. בתוך חדרי אירוח בצפון לא פעם יש ג'קוזי שמסביב לו יש נרות, ללא ספק אוירה אידיאלית לרומנטיקה. גם חובבי טיולים שנהנים מאוד מטיולים רגליים בטבע או מטיולי גי'פים מסעירים ייהנו למצוא את עצמם בלילה ישנים בתוך חדרי אירוח בצפון שהינם מפנקים ולא לישון בבית הארחה או בשטח. כך שבפעם הבאה שנוסעים צפונה מומלץ לשקול להתארח בתוך חדרי אירוח בצפון.